Tamel S.A.

Fabryka silników elektrycznych Tamel S.A. z Tarnowa posiada w swojej ofercie bardzo szeroką gamę zarówno silników trójfazowych jak i jednofazowych w zakresie mocy od 0,12kW do 375kW. Jest jednym z polskich producentów mogących pochwalić się produktami z najwyższej półki. Fabryka ATB Tamel korzystając na wieloletnim doświadczeniu mającym swe początki w latach pięćdziesiątych oraz nowoczesnych rozwiązaniach grupy ATB Brook Crompton sprawiła, że polskie silniki elektryczne osiągnęły światowy poziom.

Fabryka silników elektrycznych Tamel S.A. w Tarnowie

Ciągłe inwestycje w nowoczesne procesy produkcyjne mające na celu podnoszenie jakości silników w połączeniu z rozwiązaniami technologicznymi całej grupy kapitałowej ATB należącej do Wolong Holding spowodowały, że fabryka stała się jednym z największych dostawców polskich silników elektrycznych o zasięgu globalnym. Na dzień dzisiejszy polskie silniki elektryczne z Tarnowa z uwagi na bardzo wysoką jakość oraz osiągane parametry są bardzo cenione na całym świecie dlatego w większość produkcji jest eksportowana poza granice kraju.

Produkcja silników elektrycznych Tamel Tarnów.

Wdrożona do produkcji nowoczesna seria silników tak zwanych modułowych z serii 3SG pozwoliła na osiągnięcie przez polskie silniki elektryczne poziomu premium przy stosunkowo niskiej masie własnej i jednoczesnym zachowaniu bardzo wysokich parametrów wytrzymałościowych niejednokrotnie przewyższających żeliwne silniki elektryczne starego typu. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom fabryka znacznie poszerzyła grono odbiorców zarówno w przemyśle ciężkim jak i w grupie klientów indywidualnych poszukujących energooszczędnych rozwiązań przy zachowaniu najwyższej jakości gwarantującej niezawodność pracy podczas eksploatacji. FSE Tamel podczas produkcji silników stosuje surowe procedury zapewniające powtarzalną wysoką jakość w oparciu o system zarządzania jakości ISO 9001:2008.

Ciągłe inwestycje w nowoczesne procesy produkcyjne mające na celu podnoszenie jakości silników w połączeniu z rozwiązaniami technologicznymi całej grupy kapitałowej ATB należącej do Wolong Holding spowodowały, że fabryka stała się jednym z największych dostawców polskich silników elektrycznych o zasięgu globalnym. Na dzień dzisiejszy polskie silniki elektryczne z Tarnowa z uwagi na bardzo wysoką jakość oraz osiągane parametry są bardzo cenione na całym świecie dlatego w większość produkcji jest eksportowana poza granice kraju. Fabryka silników Tamel dysponuje bardzo nowoczesnym parkiem maszynowym oraz wykwalifikowaną kadrą pracowniczą. Takie połączenie sprawia, że producent jest w stanie bardzo szybko sprostać nowym wymaganiom stawianym przez rozwijający się w Polsce ale także na świecie bardzo dynamicznie rynek silników.

Zmagazynowane silniki elektryczne Tamel.

Największy udział w produkcji fabryki ATB Tamel Tarnów stanowią nowoczesne silniki elektryczne ogólnego przeznaczenia IE3 charakteryzujące się znacznie mniejszym zużyciem energii elektrycznej w stosunku do silników o sprawności IE1 oraz IE2. Obecnie ATB Tamel posiada w ofercie również silniki o jeszcze wyższej sprawności IE4 jednak ambicje oraz chęć bycia liderem spowodowały, że fabryka szuka ciągle nowych rozwiązań wydłużających żywotność silników jednocześnie umożliwiających ograniczenie zużycia podczas pracy jak najmniejszej ilości energii elektrycznej i osiągnięcia tym samym jeszcze wyższego poziomu sprawności. Takie nowoczesne podejście sprawia, że polska fabryka ATB Tamel z Tarnowa jest światowej klasy dostawcą promującym nowoczesne napędy dbające o środowisko naturalne poprzez ograniczenie zużycia energii elektrycznej oraz ograniczenie eksploatacji złóż surowców naturalnych wskutek podnoszonej jakości powodującej wydłużenie żywotności silników. Silniki Tamel spełniają wymagania polskich norm PN-EN 13980 a także międzynarodowych norm IEC oraz EN.

Silniki elektryczne ATB Tamel Tarnów – zakres produkcji:

  • Silniki trójfazowe ogólnego przeznaczenia
  • Silniki przeciwwybuchowe
  • Silniki do napędu obrabiarek do drewna typu jamnik
  • Silniki wielobiegowe
  • Silniki z hamulcem prądu stałego lub zmiennego
  • Silniki wysokotemperaturowe do suszarni drewna, ziół itp.
  • Silniki jednofazowe
  • Silniki specjalne